wybór języka

jesteś tutaj: Strona główna  »  Dieta strukturalna  »  Jak szybko schudnąć 10 kg?

Płynny Post Leczniczy

Turnusy oczyszczające, odchudzające i uodparniające w ośrodkach spa nad morzem i w górach.

Dr Bardadyn 'Mecenasem Zdrowia'

Nagroda dla Dr Bardadyna za upowszechnianie zdrowego stylu życia.

Drukuj

Jak szybko schudnąć 10 kg?


Jak szybko schudnąć 10 kg i nie wrócić do poprzedniej wagi?

 

Często przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak wesela, wakacje lub Świętami pojawia się potrzeba pozbycia się w krótkim czasie kilku kilogramów. Zastanawiając się, jak szybko schudnąć 5 lub 10 kg, trafia się na ,,diety cud'' w internecie, często niesprawdzone, ubogie w witaminy i minerały, lub po prostu niebezpieczne. Diety te zazwyczaj skupiają się na maksymalnym ograniczeniu kaloryczności posiłków lub eliminacji węglowodanów, chociaż niezwykle ważną kwestią, aby efekty mogły utrzymać się długo, jest dostarczanie organizmowi wszystkich składników odżywczych.


 

Jak szybko schudnąć 10 kg nie narażając zdrowia?

 

Na najszybciej odchudzającej diecie 800 kalorii można schudnąć od 2,5 kg do nawet 4 kg tygodniowo. Szybkość utraty wagi zależy od wielu czynników, jednak nawet tracąc 2,5 kg tygodniowo już po miesiącu nastąpi osiągnięcie wymarzonej wagi. Chudnięcie więcej niż 4,5 kg tygodniowo może być już niebezpieczne i wiąże się z o wiele większym prawdopodobieństwem wystąpienia efektu jo-jo. Właśnie dlatego dieta 800 kcal jest odpowiednia dla osób zastanawiających się, jak szybko schudnąć 10 kg. Nie należy jej stosować jednak dłużej niż 4 tygodnie. Po tym czasie należy na tydzień lub dwa zastąpić ją dietą o wyższej kaloryczności. Plan posiłków jest ułożony w taki sposób, aby pokrywać całkowicie dzienne zapotrzebowanie na makro i mikroelementy a jednocześnie dostarczać organizmowi możliwie mało kalorii. Dzięki temu stosując dietę strukturalną można mieć pewność, że spadek wagi nie jest spowodowany tylko utratą wody z organizmu i treści pokarmowej zalegającej w jelitach, ale przede wszystkim spalaniem tkanki tłuszczowej.

 

Oferowana dieta nie jest ,,głodówką'', ponieważ jadłospis skonstruowany jest tak, żeby energia dostarczana z pożywieniem była rozłożona równomiernie w ciągu dnia, co umożliwia zapobiegnięciu poczucia rozdrażnienia i ciągłego zmęczenia podczas stosowania diety. Nie jest ona także obciążająca dla organizmu, jak np. diety opierające się na zwiększonym spożyciu białka lub ograniczające niemal do zera spożycie węglowodanów.

 
 

Jak szybko schudnąć 10 kg poprawiając przy tym stan swojego zdrowia?

 

Dieta strukturalna została ułożona w ten sposób, żeby każdy jadłospis, niezależnie od kaloryczności pokrywał dzienne zapotrzebowanie organizmu na wszystkie niezbędne substancje. Dzięki temu, że odżywianie polega na jedzeniu wielu, niezbyt kalorycznych posiłków bogatych w błonnik, umożliwia ona utrzymywanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi w ciągu dnia, co dodatkowo zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 u osoby stosującej kurację. W diecie uwzględniona jest też duża liczba przepisów na posiłki z rybami bogatymi w nienasycone kwasy tłuszczowe, które są nieocenione w walce ze zbyt wysokim poziomem LDL we krwi oraz w profilaktyce miażdżycy i innych schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

 

W diecie strukturalnej niektóre posiłki są zastąpione przez szybkie i łatwe w przygotowaniu koktajle, które są niskokaloryczną alternatywą dla tradycyjnych dań. Każdy z nich ma za zadanie poprawić funkcjonowanie organizmu, na przykład oczyścić go z toksyn, odmłodzić dzięki zawartym w nim przeciwutleniaczom zwalczającym wolne rodniki, lub poprawić stan cery.

 

 

Czy forma odchudzania wpływa na jego skuteczność?

 

Myśląc o tym, jak szybko schudnąć 10 kg warto jest zastanowić się nad uczestnictwem w turnusie odchudzającym. Dzięki chwilowej zmianie środowiska i oderwaniu się od codziennych problemów łatwiej jest trzymać się diety i unikać sytuacji, które mogłyby zakłócić jej przebieg. Ponieważ odchudzanie jest połączone z wypoczynkiem, jest ono łatwiejsze, a także zdrowe nawyki nabywane podczas jego trwania mogą być łatwiej wprowadzone do życia na stałe. Kuracja odchudzająca jest także połączona z ćwiczeniami pod okiem specjalistów, co dodatkowo ułatwia utratę wagi i zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji i daje pewność, że ćwiczenia są wykonywane poprawnie.

 

Jeżeli jednak wyjazd na wczasy odchudzające jest niemożliwy na przykład z powodu braku czasu, a zależy nam na tym, żeby wiedzieć, jak szybko schudnąć 10 kg można zdecydować się na skorzystanie z jadłospisu zawierającego gotowy plan łatwych do przygotowania posiłków. Dzięki niemu wiadomo dokładnie, ile kalorii zostało spożyte danego dnia, co ułatwia zaplanowanie ćwiczeń i szybką utratę wagi. Posiadanie dobrze ułożonego planu umożliwia robienie zakupów i przygotowanie posiłków, które można zabrać do pracy, co powoduje, że możliwe jest uniknięcie spożywania przypadkowych posiłków, które zaburzają przebieg diety i opóźniają uwidocznienie się pożądanych efektów.

 

Po zakończeniu diety na wczasach odchudzających lub kuracji w domu z wykorzystaniem jadłospisu, warto skorzystać z książek kucharskich, w których znajdują się liczne przepisy na proste, smaczne dania, które umożliwią nabranie nawyku zdrowego odżywiania na co dzień, dzięki czemu piękną sylwetką i zdrowiem będzie można cieszyć się na stałe.

 
 

Jak ćwiczyć, aby szybko schudnąć 10 kg?

 

Licząc na szybką utratę masy tkanki tłuszczowej przy zachowaniu tkanki mięśniowej, należy wybrać ćwiczenia cardio. Już po 30 minutach biegu, pływania, skakania na skakance lub jazdy na rowerze zużyta zostaje glukoza i glikogen, będące początkowymi substratami do produkcji energii podczas skurczu mięśnia i następuje rozkład tłuszczów. Trening powinien być nie tyle intensywny i obciążający, co systematyczny i trwający około 45 minut lub godziny, aby zaczął być spalany tłuszcz. Należy też pamiętać o ćwiczeniach rozciągających, które dodatkowo optycznie wyszczuplają ciało.

 
 

O czym warto pamiętać, próbując szybko schudnąć 10 kg?

 

Przede wszystkim trzeba być świadomym tego, że głodówki nie zapewniają utraty wagi na długo, a tylko skutkują w przyszłości problemami z szybkością metabolizmu i w efekcie objawiają się nawet większym przyrostem wagi niż przed ich stosowaniem. Dlatego właśnie najlepiej jest wybrać plan odchudzający przygotowany tak, aby poza szybkim pojawieniem się efektów zapewniał on także bezpieczeństwo przy jego stosowaniu i ogólną poprawę stanu zdrowia. Mimo, że chcąc szybko schudnąć 10 kg trzeba liczyć się z wyrzeczeniami, nie oznacza to, że dieta musi być czymś nieprzyjemnym i powodującym ciągłe uczucie głodu i zmęczenia.

 

 

Wróć

Facebook

Copyright © 2012
Dr Bardadyn - Wszelkie prawa zastrzeżone