wybór języka

jesteś tutaj: Strona główna  »  Sklep  »  Nałóg Jedzenia

Akceptujemy płatności:

Drukuj

Nałóg Jedzenia

Cena: 39.90 PLN

Nałóg jedzenia to pierwsze profesjonalne i kompleksowe opracowanie na temat najbardziej rozpowszechnionego obecnie nałogu, jakim jest uzależnienie od jedzenia.

Czy odruchowe sięganie po ulubione przysmaki w celu poprawy samopoczucia, słabość do słodyczy, problemy z kontrolowaniem kaloryczności spożywanych posiłków, rozwijająca się nadwaga i otyłość, to jedynie rezultaty zwykłych błędów żywieniowych lub chwilowego pogorszenia nastroju, czy … nałóg jedzenia?

Dowiedz się jak rozpoznać i pokonać najbardziej podstępne uzależnienie, z którego istnienia większość nałogowców w ogóle nie zdaje sobie sprawy. Odzyskaj pełną kontrolę nad swoim apetytem i przekonaj się, jak niewiele potrzebujesz, aby znów cieszyć się doskonałym samopoczuciem, młodzieńczą energią i idealną sylwetką.

Doktor Marek Bardadyn, ekspert w dziedzinie odchudzania, twórca diety strukturalnej zaprezentowanej w bestsellerach Kody młodości (REBIS 2006), Odchudzanie weekendowe (REBIS 2007), Odchudzająca książka kucharska (REBIS 2008), przedstawia niezwykle prostą i skuteczną kurację odwykową, dzięki której jedzenie przestanie działać jak narkotyk.

REBIS 2011

 


Uzależnienie od narkotyków i uzależnienie od jedzenia są związane z identycznymi mechanizmami przemian biochemicznych. Głód jedzenia i głód narkotyczny usuwane są przez te same procesy, których rezultatem jest wzrost  stężenia dopaminy i innych neuroprzekaźników w strukturach mózgu. W obu przypadkach przemianom podlegają identyczne substancje, a różnice mają charakter przede wszystkim ilościowy. Narkotyki znacznie silniej stymulują wzrost produkcji hormonów szczęścia, ale jednocześnie później następuje silniejszy spadek ich poziomu. Dlatego objawy uzależnienia mają w tym wypadku znacznie gwałtowniejszy przebieg.

Narkoman i uzależniony od jedzenia sięgają po środki uzależniające, by poczuć się lepiej. Nie dlatego, że środek, który wybierają jest potrzebny organizmowi ze względów energetycznych, lecz by zainicjować ciąg reakcji w rezultacie których ulegnie poprawie obecne, odczuwane jako mało komfortowe, położenie.
Mimo, iż z góry wiadomo, że poprawa będzie tylko chwilowa, to dla nałogowca – bez względu na rodzaj uzależnienia – nie ma to znaczenia. Również świadomość, że kolejne okresy głodu będą coraz bardziej dotkliwe, a za powtarzające się wpadki trzeba będzie kiedyś zapłacić co najmniej zdrowiem, nie wystarczy zwykle do wyrwania się z uzależnienia. Wszelkie odległe następstwa nałogu stają się nieistotne, gdy w mózgu coraz bardziej obniża się poziom neuroprzekaźników. Te rodzaje głodu wymagają szybkiego, najlepiej natychmiastowego zaspokojenia.

Dla uzależnionego od narkotyków bodźce związane z brakiem neurotransmiterów są zazwyczaj zbyt intensywne, aby przeciwstawiać się im jedynie siłą woli. Osoba uzależniona od jedzenia miałaby większe szanse na skuteczny odwyk, jednak zwykle postrzega negatywne skutki swojego nałogu jako bardzo odległe, a najczęściej w ogóle nie zdaje sobie sprawy z faktu, że apetyt nad którym coraz częściej nie jest w stanie zapanować, rozwijająca się nadwaga, a potem otyłość i ich wszelkie powikłania są rezultatem zwykłego uzależnienia…
.”

fragment książki Nałóg jedzenia, Marek Bardadyn, REBIS 2011


Spis treści:

Część I. Nałóg
   Zwykły nałóg
   Zależność i uzależnienie
   Jak zaczyna się nałóg, czyli biochemia uzależnienia
   W niewoli uczuć
   Poczęstuj się, proszę
   Niechciany spadek
   Samodzielne decyzje
   Patogenne środowisko
   Pokusa na każdym kroku
   Preludium nałogu
   Jakość jedzenia
   Zdradliwe przepisy
   Najlepsze lekarstwo na codzienne problemy
   Utrata kalorii

Część II. Nałogowcy
   Czekolada z bakaliami
   Z zamiłowania do rozkoszy kulinarnych
   Drożdżówki
   Kosztowna terapia
   Odreagowanie
   Ulubieniec tłumów
   Jeden fałszywy krok
   Zjeść i nie przytyć
   Młodociany nałogowiec
   Idealna pani domu
   Nieskuteczne odchudzanie
   Jem często, ale dużo
   Płatki śniadaniowe czy jajko?
   Krytyka kulinarna
   Sięgnąć dna

Część III. Test – Sprawdź, czy jesteś nałogowcem

Część IV. Odwyk

   Czas
   Styl życia
   Dieta nałogowca
   Motywacja
   Wprowadzenie do programu odwykowego
   Program kuracji odwykowej
   Lista pokarmów zalecanym w diecie strukturalnej

Epilog

 

 

<< Zobacz inne publikacje

Cena: 39.90 PLN

Facebook

Copyright © 2012
Dr Bardadyn - Wszelkie prawa zastrzeżone